Honey już oficjalnie championem Polski!

Data: 15.03.2015 Kategoria: Aktualności

Dziś otrzymaliśmy od Zarządu Związku Kynologicznego w Polsce przesyłkę z dyplomem krajowego championa – oficjalnym potwierdzeniem uzyskania tego tytułu przez naszą suczkę.
Honey uzyskała łącznie 6 wniosków na krajowego championa, a nie wymagane 3 – między pierwszym a ostatnim wnioskiem musi jednak upłynąć 6 miesięcy, aby championat mógł być uznany.
Wnioski przyznano jej na wystawie międzynarodowej w Łodzi, wystawie klubowej terierów typu bull w Zakroczymiu, oraz wystawach krajowych – w Dobrym Mieście, Płocku, Brodnicy oraz Zakroczymiu na tzw. Bulliadzie, specjalistycznej wystawie terierów typu bull. Aż dwa wnioski to tzw. „duże” CWC (do championatu wymagany jest taki jeden) – otrzymane na wystawach wyższej rangi: międzynarodowej lub klubowej.
Aż połowę wniosków na championat Honey otrzymała od sędziów będących znawcami i hodowcami staffordshire bull terrierów – takie wyróżnienia szczególnie cieszą i są dla nas warte znacznie więcej niż dobra nota od sędziego, dla którego nasza rasa to tylko jeden z wzorców, których muszą się nauczyć na pamięć.
Od kolejnej wystawy będziemy prezentować się w klasie championów 🙂