17017042_1416372898404408_4199440793410083148_o

Nowość – indywidualne konsultacje diety Raw

Data: 15.06.2017 Kategoria: Aktualności

Dieta Raw, naśladująca dietę dzikich pobratymców psa, którego układ pokarmowy i metabolizm właściwie się od nich nie różni, jest na ten moment jedną z najzdrowszych opcji żywienia. Bazuje na naturalnym pokarmie, dzięki czemu jest zdrowsza od wysokoprzetworzonych karm komercyjnych. Jest też mniej pracochłonna od tradycyjnych domowych posiłków, gdyż nie wymaga gotowania, podczas którego traconych jest zresztą wiele cennych składników. Możesz żywić psa naturalnie nie spędzając pół dnia nad parującymi garnkami – a on odwdzięczy się zdrowiem i entuzjazmem na widok każdego posiłku.

Wszystkie psy w naszej hodowli żywione są tą metodą – wybraliśmy dla naszego miotu również ojca karmionego naturalnie, tak samo odchowujemy maluchy i takie żywienie zalecamy nabywcom szczeniąt, w czym oczywiście pomagamy im merytorycznie. Psy mają piękny włos, zdrowe zęby bez osadu i (na co zwraca nam uwagę wiele osób, w tym odwiedzający nas nabywcy szczeniąt) nie wydzielają charakterystycznego „psiego zapachu” – ani z pyska, ani z sierści. Nasza suczka podczas karmienia dużego miotu (8 szczeniąt) przez cały czas pozostała w dobrej kondycji, nie wychudła jak wiele suk podczas tak intensywnej produkcji mleka. Szczenięta rosną doskonale – są duże, dorodne i pięknie rozwijają się również pod kątem behawioralnym, co jest chyba najlepszą rekomendacją diety Raw.

Na stronie w najbliższym czasie pojawią się artykuły na temat surowej diety, a tymczasem wszystkie osoby zainteresowane Raw zapraszam do kontaktu. Oferuję pomoc w zgłębieniu podstaw naturalnego żywienia i wprowadzeniu takiej diety u Waszego psa, a dla chętnych również szerszą edukację w zakresie fizjologii psa i żywienia. Efekty konsultujemy na bieżąco, podobnie ewentualne problemy. Nie piszę gotowców z wyliczonym co do grama jadłospisem, bo nie na tym polega Raw – wspólnie uczymy się jak prawidłowo żywić psa i na bieżąco dobieramy jego dietę i naturalną suplementację, zależnie od reakcji organizmu i wyników badań. Najważniejsze w tej diecie to nauczyć się „słuchać” swojego psa i sygnałów, jakie wysyła nam jego organizm – czego postaram się wszystkich chętnych nauczyć.